30 Eylül 2014 Salı

LÂNETLİ MUHALEFET SÖYLESİN!.. BUNLAR NEYİN NESİ? NEYİN BELGESİ?...

SK (yüksek seçim kurulu) Türk tarihine karşı sorumludur
   Ümit Yalım
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da Yüksek Seçim Kuruluna Başvurarak Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına itiraz etti. 09 Temmuz 2014 tarihinde Yüksek Seçim Kurulu’na Özel Kalem Müdürü vasıtasıyla 5 sayfalık bir dilekçe gönderdim. Dilekçenin ekine, Erdoğan ve Demirtaş’ın icraatlarının belgelerini koydum. Dilekçenin sonunda da,  “Yüksek Seçim Kurulu’nun değerli üyeleri, Erdoğan ve Demirtaş’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığını çok iyi değerlendirmeli ve verecekleri karar ile Türkiye’nin geleceğini tehlikeye atmamalıdır.”  açıklamasını yaptım. Ancak Yüksek Seçim Kurulu, MHP ve CHP’nin itirazlarına ve benim göndermiş olduğum dilekçeye rağmen Erdoğan ve Demirtaş’ın adaylıklarını onayladı ve 11 Temmuz 2014 tarihinde yayımlanan Resmi Gazetede Erdoğan ve Demirtaş’ın adaylıkları kesinleşti. YSK’ya gönderdiğim dilekçe ekindeki belgeler aşağıya çıkarılmıştır.
YÜKSEK SEÇİM KURULU’NA VERİLEN DİLEKÇEYE EK-A, ERDOĞAN’IN İCRAATLARI İLE İLGİLİ BELGELER
1. 2004 Yılından bugüne kadar tam 10 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’ne ait 16 ada ve 1 kayalık Yunanistan’ın işgali altındadır. İzmir Aydın ve Muğla illeri, birisi Türk diğeri Yunanlı olmak üzere, iki vali ve iki belediye başkanı tarafından yönetilmektedir.  Vatan topraklarında Yunan askerleri dolaşmaktadır.

2.Vatan topraklarının işgal edildiği, adalarda Yunan askerinin bulunduğu ve Yunan bayrağının dalgalandığı, 18 Mayıs 2011 tarihinde Ümit YALIM tarafından belgelenmiştir.

3. Adaların Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olduğu İngiliz ve Amerikan haritalarında açıkça gösterilmektedir.

 4. MHP ve CHP Milletvekillerinin verdiği soru önergeleri üzerine, adaların Yunanistan tarafından işgal edildiği AKP Hükümeti tarafından kabul edilmiştir.

5. Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olan Bulamaç Adası’nda suç işleyen Türk vatandaşını, Türk Milleti adına Yunan mahkemesi yargılamıştır. AKP Hükümeti, alenen verdiği adalardaki yargılama yetkisini de Yunanistan’a devretmiştir.

6. Yunanistan işgal ettiği Türk topraklarında vergi topluyor.
7. Soma’da 301 madencimiz bir avuç kömür için hayatını kaybederken, Yunanistan işgal ettiği Sakarcılar Adası’ndaki madenlerimizi yağmalıyor. AKP Hükümeti milli kaynaklarımızın Yunanistan tarafından yağmalanmasına sessiz kalıyor.


8. Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetleri tam 10 yıldır işgalin önlenmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Hükümet Direktifi vermediği gibi adaların boşaltılması için Yunanistan’a bir tek nota bile vermemiştir. Yani vatan toprakları alenen Yunanistan’a verilmiştir. İşgal edilen 16 Türk adası ve 1 kayalıktaki Yasama, Yürütme, Yargı, Vergi Toplama, Madenlerin kullanılması, Asker Bulundurma, ve Bayrak yetkisi Yunanistan’a devredilmiştir. Anayasa’nın 3.maddesi fiilen değiştirilmiş, Türkiye Cumhuriyeti, Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetleri döneminde ilk defa toprak kaybı yaşayarak batıdan bölünmüştür. Tayyip Erdoğan Türk Ceza Kanunu’nun 302. maddesinden sorumludur.
 9. Tayyip Erdoğan, yapmış olduğu bir konuşmada “Ülkemizde ikinci bir bayrak dalgalandırmak isteyenler ihanet içindedir” açıklamasını yaptı. Erdoğan bizzat kendisini tarif ediyor. Çünkü ülkemiz topraklarında tam 10 yıldır Yunan bayrağı dalgalanıyor ve tam 10 yıldır Yunan askerleri dolaşıyor.
YÜKSEK SEÇİM KURULU’NA VERİLEN DİLEKÇEYE EK-A, DEMİRTAŞ’IN İCRAATI İLE İLGİLİ BELGELER
HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın Kandil Dağı’nda eli kanlı PKK’lı teröristler ile çektirdiği fotoğraf. Demirtaş için başka bir şey söylemeye gerek var mı ? Teröristler ile fotoğraf çektiren Demirtaş Cumhurbaşkanlığına nasıl aday olur ?
Yüksek Seçim Kurulu’nun, Erdoğan ve Demirtaş’ın  Cumhurbaşkanı adaylıkları ile ilgili olarak verdiği karar sonrasında, Türkiye’nin iç savaşa gitmesi, zaten batıdan bölünen Türkiye’nin bir de doğu ve güneydoğudan bölünmesi ve topraklarımızda Yunan bayrağına ilave olarak bir de İsrail bayrağının dalgalanması halinde, kararı verenlerin, sadece vicdanen değil aynı zamanda Türk tarihine karşı da sorumlu olacağı kaçınılmazdır…
Prof. Dr. Yusuf HALACOĞLU, TBMM Kayseri Milletvekili
Bir önceki dönem Türk Tarih Kurumu Başkanı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder